Przedszkole Kalimba

Kilka słów o nas

Wyznaczamy najnowsze trendy w edukacji najmłodszych !

Przedszkole kalimba

Maratońska 57A, Łódź

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszym przedszkolu, a także do zapisów dzieci do naszej placówki !

Uczymy - rozwijamy - motywujemy

Wyjątkowo ciepła atmosfera, a także uśmiechnięty i wykwalifikowany personel efektywnie uczy wszystkie dzieci i wspiera je w drodze ku dorosłości. Wiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się we własnym tempie, dlatego dostosowaliśmy nasz program do indywidualnych potrzeb dzieci.
Zajęcia dydaktyczne, jakie zapewniamy pomagają dzieciom poznawać otaczający je świat. Kadra pedagogiczna wychowuje i uczy wszystkie dzieci rozwijać swoje talenty.

Przedszkole kalimba - Łódź

O nas

Dobrze wyposażone sale dydaktyczne, zdrowe posiłki każdego dnia, bezpieczny plac zabaw i wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Niepubliczne Przedszkole KALIMBA działa na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych pod numerem RSPO 126856.

Podlegamy stałemu nadzorowi Kuratorium Oświaty i Wychowania, co jest gwarancją wysokiego poziomu zajęć prowadzanych przez dobrze wykwalifikowaną kadrę.

Placówka mieści się w kameralnym budynku wraz z ogrodem, który spełnia wszystkie wymogi formalne w zakresie sanitarnym i przeciwpożarowym.

Wszystkie obecne w przedszkolu sprzęty, meble, zabawki i inne materiały mają atesty, pozwalające na użytkowanie ich w kontakcie z dziećmi.

Misją naszego przedszkola jest rozwój dzieci ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich potrzeby, upodobania, aspiracje oraz potencjał, który staramy się odkryć każdego dnia.

Naszym celem jest zapewnienie najlepszych warunków do rozwoju i osiągnięcia gotowości szkolnej.
Wykorzystujemy wiele metod i technik nauczania, aby każde dziecko uczyło się efektywnie, a przy tym w bezstresowy sposób.

Opiekę nad dziećmi sprawuje doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
Zwracamy szczególną uwagę na potrzeby dzieci, dbamy o ich zdrowe żywienie oraz wygodę i dobre samopoczucie.
Dysponujemy bardzo dobrze wyposażonymi salami do nauki i zabawy oraz bezpiecznym placem zabaw, gdzie dzieci spędzają sporo czasu. Korzystamy z placu zabaw, gdy tylko pozwala nam na to pogoda.

Zapewniamy wychowanie przedszkolne na najwyższym poziomie:

Wszyscy nasi nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu wymagane przez MEN. Systematycznie podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w dodatkowych formach doskonalenia, kursach, warsztatach, studiach podyplomowych.

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy naprzemiennie elementy: